Menu

user_mobilelogo

Erin's Isle GAA Club

Farnham Drive Finglas
Dublin 11

Tel: + 353 1 8342556

Email: office@erinsislegaa.com

 

Our Visitors

0.png4.png2.png3.png7.png3.png4.png
Today1458
Yesterday1602
This week4891
This month48642
Total423734

1
Online

Wednesday, 29 March 2017 20:57
Member's login

Juvenile's

Welcome to our Juvenile Section

Erin's Isle Juvenile Committee 2015 - 2016

Elected at the Juvenile AGM on November 2015.

Chairperson: -  Paul Drumm

Vice Chairperson: -  Elaine Ni Breathnach

Secretary: -  Sheila Finnegan

Asst Secretary: -  Grainne Gaffney

Treasurer: -  Fran Lawlor

Asst Treasurer: -  Alan Walsh

Thursday 12th May        
U15 Div.3 Hurling League Finglas  19:30 Erins Isle  Kilmacud Crokes B
U13 Div.3 Hurling League Finglas  19:30 Erins Isle  Cuala A
Saturday 14th May        
U11 Football Blitz 2 Team Group Finglas 10.00 Erins Isle  
      Naomh Fionnbarra  
      St Peregrines  
U13 Div.3 Hurling League Deerpark  15:00 Kilmacud Crokes B Erins Isle 
U14 Div.4 Hurling League Finglas  15:00 Erins Isle  St Sylvesters 
U13 Div.4 Ladies Football Finglas 16:00 Erins Isle  N.Barrog
U10 Ladies Football Lawless Park 14:00 Fingallians Erins Isle 
Sunday 15th May        
U13A Camogie Finglas 10:00 Erins Isle  Kilmacud Crokes 
U15C Camogie Finglas 11:00 Erins Isle  Whitehall 
U11 Ladies Football Lawless Park 12:00 Fingallians Erins Isle 
U9 Ladies Football Finglas 10:00 Erins Isle  Skerries
U8 Ladies Football Finglas 10:00 Erins Isle  O'Tooles
Tuesday 17th May        
U16 Div.2 Hurling League Finglas  19:30 Erins Isle  Raheny 
Thursday 19th May        
U15 Div.4 Football League St Annes 12  19:30 Naomh Barrog  Erins Isle 
Thursday 28th April        
U15 Div.3 Hurling League HollyWell   19:00 Fingallians  Erins Isle 
Ladies Football U14 Div 4 Finglas 19:00 Erins Isle  Na Fianna B
Saturday 30th April        
U8 Football Gp.1X (3 Teams) Northside Finglas  10:00 Erins Isle  St Vincents 1
U9 Football Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  11:00 Erins Isle  St Brigids 1
U10 Football Gp.1 (3 Teams) Northside Bridgefield  10:00 St Sylvesters  Erins Isle 
U11 Football Gp.2B (2 Teams) Pearse Park  11:00 Crumlin  Erins Isle 
U12 Football League Div.3 Finglas  12:15 Erins Isle 1 Whitehall Colmcille 2
U14 Div. C Camogie Naomh Maur 12:00 Naomh Maur Erins Isle 
ladies Football U15 Div 2 Swords 13:30 Fingallians Erins Isle 
ladies Football U13 Div 4 Swords 16:00 Fingallians Erins Isle 
Ladies Football U132 Finglas 13:00 Erins Isle  St Finians (S)
Ladies Football U10 Finglas 14:00 Erins Isle  Castleknock A
Sunday 1st May        
Ladies Football U16 Div 2 Finglas 16:00 Erins Isle  Fingallians
Ladies Football U11 Finglas 12:00 Erins Isle  Castleknock A
 Tuesday 3rd May        
U16 Div.2 Hurling League Porterstown  19:30 Castleknock  Erins Isle 
Thursday 5th May        
U14 Div.4 Football League Cherryfield  19:30 Ballyboden St Endas B Erins Isle 
Thursday  21st April        
U15 Div.3 Hurling League Finglas  19:00 Erins Isle  Naomh Olaf 
Friday 22nd April        
U15 Ladies Football Div 2 Finglas  19:00 Erins Isle  Parnells
Saturday 23th April        
U8 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Blakestown Rd  10:00 St Peregrines  Erins Isle 
U9 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  11:00 Erins Isle  St Finians (S) 
U10 Hurling Gp.1Y (3 Teams) All County Deerpark  11:00 Kilmacud Crokes 1 Erins Isle 
U11 Hurling Gp.2A2 (2 Teams) Bye  11:00 Bye  Erins Isle 
U12 Hurling 'C' Blitz Group 2 Community Centre  12:15 Round Towers (C)  Erins Isle 1
U12 Hurling 'D' Blitz Group 4 St Annes 30  12:15 Clontarf 3 Erins Isle 2
U13 Football League Div.4 Finglas  14:00 Erins Isle  Cuala A
U14 Div.4 Football League Finglas  15:30 Erins Isle  St Marys S 
U16 Football "B" Championship Q/F Rush  15:30 St Maurs  Erins Isle 
U12 Camogie Finglas 13:00 Erins Isle  Ballinteer St Johns
U16 Ladies Football Div 2 Howth   Beann Eadair Erins Isle 
Sunday 24th April        
U15 Div.4 Football League Beneavin  11:30 Erins Isle  Naomh Barrog 
U11 Camogie Round Towers 12:00 Round Tower Erins Isle 
Tuesday 26th April        
U14 Div.4 Hurling League Cherryfield  19:00 Ballyboden St Endas B Erins Isle 
U16 Div.2 Hurling League Finglas  19:00 Erins Isle  Parnells 
Thursday 28th April        
U13 Div.3 Hurling League Rush  19:00 St Maurs  Erins Isle 
U15 Div.3 Hurling League HollyWell   19:00 Fingallians  Erins Isle 

Subcategories