Menu

user_mobilelogo

Erin's Isle GAA Club

Farnham Drive Finglas
Dublin 11

Tel: + 353 1 8342556

Email: office@erinsislegaa.com

 

Our Visitors

0.png5.png1.png2.png6.png1.png4.png
Today1160
Yesterday1564
This week2724
This month40074
Total512614

3
Online

Tuesday, 23 May 2017 14:46
Member's login

Juvenile's

Welcome to our Juvenile Section

Erin's Isle Juvenile Committee 2015 - 2016

Elected at the Juvenile AGM on November 2015.

Chairperson: -  Paul Drumm

Vice Chairperson: -  Elaine Ni Breathnach

Secretary: -  Sheila Finnegan

Asst Secretary: -  Grainne Gaffney

Treasurer: -  Fran Lawlor

Asst Treasurer: -  Alan Walsh

Thursday 23rd June        
U13 Football League Div.4 Rush  19:30 St Maurs  Erins Isle 
Friday 24th June        
U12 Hurling League Div.4 Tolka Valley 20:30 Erins Isle  Naomh Mearnog 2
Saturday 25th June        
U8 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas 10:00 Erins Isle  St Vincents 1
U9 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  11:00 Erins Isle  St Vincents 1
U10 Hurling Gp.1Y (3 Teams) All County Pc Ui Bhriain  10:00 Naomh Olaf  Erins Isle 
U11 Football Gp.2B (2 Teams) Sean Moore Park   11:00 Clanna Gael-Fontenoy  Erins Isle 
U12 Football League Div.3 Kiltipper Road  12:15 Thomas Davis 1 Erins Isle 
Ladies Football u12  Finglas 13:00 Erins Isle  O Tooles
Ladies Football u10 Howth 14:00 Beann Eadair Erins Isle 
Sunday 26th July        
Ladies Football u11  Finglas   Erins Isle  St Brigids A
Ladies Football U9 Pairc Barrog 10:00 Naomh Barrog Erins Isle 
Ladies Football U8 Finglas 10:00 Erins Isle St Vincents
Tuesday 28th June        
U16 Div.3 Football League St Annes 12A  19:30 Raheny  Erins Isle 
Thursday 30th June        
U13 Football League Div.4 Greentrees Park  19:30 Robert Emmets  Erins Isle 
U15 Div.4 Football League Beneavin  19:30 Erins Isle  Parnells 
Sunday 3rd July        
U15 Div.4 Football League Beneavin  11:30 Erins Isle  St Annes 
Saturday 11th June        
U8 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Malahide Castle 10:00 St Sylvesters 1 Erins Isle 
U9 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Bye  10:00 Bye  Erins Isle 
U11 Hurling Gp.2A2 (2 Teams) Finglas  11:00 Erins Isle  Bray Emmets 
U12 Hurling League Div.4 Tolka Vale  12:15 Erins Isle 1 Naomh Mearnog 1
U13 Div.3 Hurling League Finglas  15:30 Erins Isle  Naomh Mearnog 
U14 Div.4 Hurling League John Paul Park  15:30 Naomh Fionnbarra  Erins Isle 
Under 10 Blitz 3 Team Group Collinstown Park Na Fianna 1    
    Erins Isle    
    Fingallians    
Ladies Football U11 North Finglas 14:00 Erins Isle  St Finians (S)
Sunday 12th June        
Ladies Football U9 North Finglas 10:00 Erins Isle  Castleknock A
Ladies Football U11 x 2teams Finglas 12:00 Erins Isle  Beann Eadair
Ladies Football U8 North Swords 10:00 St Finians (S) Erins Isle 
Ladies Football U8 North All county Russell Park 10:00 Erins Isle  St Brigids A
Saturday 28th May        
U8 Football Gp.1X (3 Teams) Northside Finglas 10:00 Erins Isle  Raheny 1
U10 Football Gp.1 (3 Teams) Northside Donabate 11:00 St Patricks (D)  Erins Isle 
U11 Football Gp.2B (2 Teams) Finglas 11:00 Erins Isle St Peters
U12 Football League Div.3 Bremore Park 12:30 O Dwyers 1 Erins Isle 1
U13 Div.3 Hurling League Finglas 15:30 Erins Isle  Craobh Chiarain 
U14 Div.4 Hurling League Rivervalley 15:30 Fingal Gaels(SFS & WG)  Erins Isle 
U16 Div.2 Hurling League Finglas 15:30 Erins Isle  Crumlin 
Ladies Football U10 north Finglas 14:00 Erins Isle  Na Fianna A
Ladies Football U12 north Finglas 13:00 Erins Isle  Skerries Harps
Ladies Football U13 Div 4 Balheary 17:00 Fingallians Erins Isle 
Sunday 29th May        
U15 Hurling "C" Championship 1st Rd Finglas 11:30 Erins Isle  Lucan Sarsfields B
Camogie U13 Div A Ballyboden 10:00 Ballyboden Erins Isle
Ladies Football U9 north Howth 10:00 Beann Eadair Erins Isle
Ladies Football U8 north Drumnigh 10:00 Trinity Gaels Erins Isle

Subcategories