Menu

user_mobilelogo

Erin's Isle GAA Club

Farnham Drive Finglas
Dublin 11

Tel: + 353 1 8342556

Email: office@erinsislegaa.com

Our Visitors

0.png7.png8.png8.png5.png3.png1.png
Today1136
Yesterday1846
This week2982
This month31309
Total788531

5
Online

Tuesday, 21 November 2017 15:40
Member's login

Juvenile's

Welcome to our Juvenile Section

Erin's Isle Juvenile Committee 2015 - 2016

Elected at the Juvenile AGM on November 2015.

Chairperson: -  Paul Drumm

Vice Chairperson: -  Elaine Ni Breathnach

Secretary: -  Sheila Finnegan

Asst Secretary: -  Grainne Gaffney

Treasurer: -  Fran Lawlor

Asst Treasurer: -  Alan Walsh

Saturday 19th March        
Grade/Div Venue Time Home Away
U8 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside    10:00 Bye Erins Isle 
U9 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  10:00 Erins Isle  Castleknock 2
U10 Hurling Gp.1Y (3 Teams) All County Sancta Maria  12:15 Ballyboden St Endas 1 Erins Isle 
U11 Hurling Gp.2A2 (2 Teams) Finglas  11:00 Erins Isle  St Vincents 2
U12 Hurling 'C' Blitz Group 2 Stepaside  12:15 Kilmacud Crokes 3 Erins Isle 1
U12 Hurling 'D' Blitz Group 4 Glenaulin Park  12:15 St Patricks (P)  Erins Isle 2
U13 Div.5 Football Grading League Finglas  15:30 Erins Isle A Ballyboden St Endas B
U13 Div.11 Football Grading League St Colmcilles Community School  15:30 Ballyboden St Endas C Erins Isle B
U14 Div.4 Football League Finglas  14:00 Erins Isle  Parnells 
U16 Div.3 Football League Finglas  15:30 Erins Isle  Naomh Mearnog 
u13 Div.4 Football League Clontarf Road 16:00 Scoil Ui Chonaill Erins Isle 
U12 Camogie Blitz Na Fianna 13:00 Na Fianna Erins Isle 
Sunday 20th March        
U13 Div.5 Football Grading League Rush  15:00 St Maurs  Erins Isle A
U15 Div.4 Football League Bushy Park  11:30 Templeogue Synge Street  Erins Isle 
U16 Div.2 Ladies Football Finglas 16:00 Erins Isle  Ballyboden St Endas 
U14 Div.4 Ladies Football Finglas 13:00 Erins Isle  St Maurs
U15 Div. C Camogie Fingallians 11:00 Fingallians Erins Isle 
Saturday 12th March          
Grade/Div Venue Time Home Away Referee
U8 Football Gp.1X (3 Teams) Northside Finglas  10:00 Erins Isle  Naomh Mearnog  Home Referee
U9 Football Gp.1 (3 Teams) Northside St Kevins College-Ballygall Rd  11:00 Ballymun Kickhams  Erins Isle  Home Referee
U10 Football Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  11:00 Erins Isle  Naomh Mearnog  Home Referee
U11 Football Gp.2B (2 Teams) John Paul Park  11:00 Naomh Fionnbarra  Erins Isle  Home Referee
U12 Football 'B' Blitz Group 2 Kiltipper Road  12:15 Thomas Davis 1 Naomh OP-ER 1 Ref: Star of Erin
U12 Football 'E' Blitz Group 2 Bremore Park  12:15 O Dwyers 2 Erins Isle 2 Ref: Skerries Harps
U13 Div.3 Hurling League Finglas  15:30 Erins Isle  Whitehall Colmcille  Andrew Lonergan - Castleknock
U14 Div.4 Hurling League Moyle Park  15:30 Round Towers (C)  Erins Isle  Adam Kelly - Lucan Sarsfields
U16 Div.2 Hurling League Pearse Park  15:30 Crumlin  Erins Isle  Chris Mooney - St Patricks P.
U16 DIV . A Camogie Good Counsel 15:00 Good Counsel Erins Isle  Billy Maloney
U14 Div. C Camogie Finglas 12:00 Erins Isle Good Counsel Naomh Peregrine
U13 Div. 4 Ladies Football Finglas 16:00 Erins Isle Beann Eadair Peter Trimble
U12 North Y 1 Team Skerries   Skerries Harps Erins Isle Laurence Groome
Sunday 13th March          
Grade/Div Venue Time Home Away Referee
U15 Div.3 Hurling League Finglas  11:30 Erins Isle  Rialto Gaels  Seán Kerins - Whitehall Colmcille
U13 Div 1 Camogie Finglas 10:00 Erins Isle  Lucan Naomh Brid
u15 Div .C Camogie Finglas 11:00 Erins Isle Erin Go Bragh Adam McNally
U16 Div.2 Ladies Football Portmarnock 16:00 Naomh Mearnog Erins Isle JP Carroll
U14 Div.4 Ladies Football Man O War 13:00 Man O War Erins Isle Andrew McAllister
Saturday 5th March 2016          
Grade/Div Venue Time Home Away Referee
U8 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Mobhi Road  11:30 Na Fianna 2 Erins Isle Home Referee
U9 Hurling Gp.1 (3 Teams) Northside Finglas  10:00 Erins Isle  Naomh Barrog  Home Referee
U10 Hurling Gp.1Y (3 Teams) All County Finglas  11:00 Erins Isle  Lucan Sarsfields 1 Home Referee
U11 Hurling Gp.2A2 (2 Teams) Pairc Mearnog  11:00 Naomh Mearnog  Erins Isle  Home Referee
U12 Hurling 'C' Blitz Group 2 Finglas  12:15 Erins Isle 1 St Judes 2 Ref: Na Fianna
U12 Hurling 'D' Blitz Group 4 Stepaside  12:15 Kilmacud Crokes 4 Erins Isle 2 Ref: Star of Erin
U13 Div.5 Football Grading League Rush  14:00 St Maurs  Erins Isle A Daniel Graham - Skerries Harps
U13 Div.11 Football Grading League Finglas  14:00 Erins Isle B Croi Ro Naofa  Michelle Carroll - Westmanstown Gaels
U14 Div.4 Football League Cherryfield  14:00 Ballyboden St Endas B Erins Isle  Mark O Meara St Marks
U16 Div.3 Football League Hartstown Park  14:00 St Peregrines  Erins Isle  Conor Timoney - St. Brigids
u14c Camogie Naomh Barrog 12:00 Naomh Barrog Erins Isle St Vincents
U12 Camogie Blitz Raheny 13:00 Raheny Erins Isle  
U15 Div 2 Ladies Football St Annes No 34 13:00 Clontarf A Erins Isle Gavin Donegan
Sunday 6th March 2016          
Grade/Div Venue Time Home Away Referee
U13A Camogie Naomh Mearnog 10:00 Naomh Mearnog Erins Isle Johathan Fay
U15c Camogie Lucan 11:00 Lucan Sarsfields Erins Isle Naomh Brid
U15 Div.4 Football League Beneavin  11:30 Erins Isle  Naomh Olaf  Killian Leddy - St. Peregrines
U16 Div.2 Ladies Football Finglas 16:00 Erins Isle  Clontarf A Peter Trimble
U14 Div.4 Ladies Football Finglas 13:00 Erins Isle  St Marys Saggart Peter Trimble

Subcategories